Connect with us

Hi, what are you looking for?

The Forex Review

Самые популярные новости

Наша гордість | “Мрія” знову в справі: 7 невідомих фактів про суперлітак Антонова – новини України, Економіка

[ad_1]

Вчора, 14 квітня, у варшавському аеропорту ім. Шопена приземлилася український Ан-225 “Мрія”. Найбільший в світі транспортний літак доставив з Китаю 100 тонн медичного обладнання для боротьби з коронавірусом.

За приземленням “Мрії” у Варшаві спостерігали онлайн більше 80 000 чоловік. Що таке “Мрія” і чим вона знаменита?

LIGA.net зібрала 7 фактів про унікальний український літак.

Ан-225 “Мрія” – найбільший в світі транспортний літак. Створено київським КБ ім. Антонова в кінці 1980-х. Причина споруди – потрібен був авіатранспорт для багаторазового космічного корабля “Буран”. Його передбачалося також використовувати як перший ступінь при повітряному старті космічного корабля. Перший політ відбувся в грудні 1988 року. Екіпаж – 6 осіб, розмах крил – 88 м, довжина – 84 м, висота – 18 м, порожня вага – 250 т, при повному завантаженні – 640 т, швидкість – 850 км/год, політ – 15 400 км, з вантажем 200 т – 4000 км, стеля – 12 км.

Факт 1. Новий політ

Рейс з Китаю до Польщі з дозаправкою в Алма-Ати виконували на замовлення британської компанії Chapman Freeborn. Це був перший політ “Мрії” після 1,5-річного простою (без урахування двох випробувальних польотів), під час якого повітряне судно модернізували і провели сертифікацію змін. До цього в середньому “Мрія” виконувала 20-30 рейсів на рік.

У ході модернізації Ан-225 отримав нову українську систему дистанційного керування силовою установкою, рідко-кристалічні прилади контролю роботи двигунів, а також енергозберігаюче світлове LED-обладнання.

Ресурс літака дозволяє виконувати комерційні рейси до 2033 року.

Факт 2. Рекордсмен

Великі розміри “Мрії” – не єдина перевага літака. Одна з головних особливостей – можливість перевозити нестандартні вантажі. В активі Ан-225 – перевезення бульдозерів і тягачів для ліквідації наслідків землетрусу на Гаїті, техніки для боротьби з нашестям сарани, трамваїв, електростанції і навіть живих жирафів.

За час експлуатації “Мрія” встановила майже 500 авіаційних рекордів, з них – 240 світових. Ось лише кілька прикладів.

11 вересня 2001-го “Мрія” підняла в небо рекордну вагу – 253,8 тонни, а рекордний комерційний вантаж літак перевіз 16 червня 2004 року. Тоді “Мрія” доставила 247 тонн будівельної техніки з Праги до Ташкента.

11 серпня 2009-го Ан-225 привіз з Франкфурта в Єреван найважчий в історії авіації моновантаж – генератор, який транспортували разом із спеціальною рамою. Загальна вага вантажу – 187,6 тонн. Ці перевезення увійшли до Книги рекордів Гіннесса.

Ще один рекорд “Мрії” – підйом на висоту 10 150 метрів цілої картинної галереї – 500 робіт 120 художників. Він був встановлений 27 вересня 2012 року у час авіасалону “Авіасвіт-XXI” та також зафіксовано у Книзі рекордів Гіннеса.

10 червня 2010 року “Мрія” перевезла найдовший вантаж в історії повітряних перевезень – дві лопаті вітряка (довжиною 42,1 м кожна) з Китаю (аеропорт м. Шицзячжуан) в Данію (аеропорт Воєнс/Скрідструп).

Факт 3. Без конкурентів

У “Мрії” є тільки два конкурента, якщо судити за розміром літака – Hughes H-4 Hercules з розмахом крила в 97,5 метра і перспективна розробка американської компанії  Stratolaunch System 351 розмахом крила 117 метрів.

Але перший – зробив лише один випробувальний політ на висоті 21 метр в 1947 році, а другий – тільки в минулому році пройшов випробування і ще не введений в експлуатацію.

Найближчий конкурент по вантажопідйомності з серійних літаків – вантажний Boeing 747-8F. Він може підняти в повітря 140 тонн вантажів, тоді як Мрія – 253 тонни.

Факт 4. Не єдиний

“Мрія” – візитна картка України і найбільший літак у світі за всю історію авіації з розмахом крила 88,4 м. Він також найважчий вантажний літак, який коли-небудь піднімався в повітря (злітна вага – 640 тонн).

Зараз “Мрія” існує в єдиному екземплярі, знаходиться в льотному стані і експлуатується компанією “Авіалінії Антонова”. Але, у Антонова є друга Мрія, готова на 60%. Недобудований екземпляр стоїть без руху з моменту здобуття незалежності.

Добудувати другу “Мрію” дуже дорого. Кілька років тому йшлося про $120-130 млн. Запуск серійного виробництва оцінюється в суму близько $4 млрд.

У 2016 році повідомлялося, що китайська компанія Airspace Industry Corporation of China, – Ред.) збирається викупити другу Мрію, а пізніше налагодити серійне виробництво в Китаї. Однак домовленості обмежилися підписаними меморандумами про наміри.

Факт 5. На допомогу “Русланам”

Через коронавірус замовлення “Авіалінії Антонова” виросли на третину. Але не в Україні, –  сказав в недавньому інтерв’ю LIGA.net  заступник директора компанії Віталій Шость.

У парку компанії сім літаків Ан-124-100 “Руслан”, які задіяні в доставці гуманітарних і медичних вантажів, необхідних для боротьби зі світовою пандемією коронавірусу COVID-19.

З кінця березня “Авіалінії Антонова” вже перевезли понад 1400 тонн вантажу з Китаю в 30 країн Європи, Америки, Близького Сходу. За словами Шостя, борти авіакомпанії зарезервовані на місяць вперед.

Тепер, до них приєдналася Ан-225 “Мрія”. Директор авіакомпанії Михайло Харченко заявив, що 22 квітня після трьох рейсів з Китаю в інші країни “Мрія” доставить гуманітарний вантаж і в Україну.

Факт 6. Дуже дорогий

Антонов не розголошує вартість фрахту “Мрії”, посилаючись на комерційну таємницю: “Сума в контракті формується, виходячи з багатьох факторів виконання рейсу”.

Але відомо, що вона може перевищувати $1 млн.

Антонівські “Руслани” коштують дешевше – близько $650 000 за переліт за маршрутом Україна-Китай.

Факт 7. Особливі пілоти

Стандартний льотний екіпаж Ан-225 включає шість чоловік: командир, другий пілот, старший бортінженер, бортінженер, штурман і радист. Технічний екіпаж – 9 осіб. При необхідності, кількість членів екіпажу збільшують. Наприклад, для виконання серії рейсів з доставки гуманітарних вантажів з Китаю до країн Європи на борту “Мрії” вилетіли 22 людини, в тому числі 10 членів льотного екіпажу, 10 технічних фахівців і менеджери перевезення.

Щоб стати пілотом Ан-225, потрібно отримати ліцензію льотчика транспортного літака (ATPL), мати певний досвід польотів на Ан-124-100 “Руслан” і пройти спеціальну програму навчання в Центрі підготовки льотного складу ДП Антонов (включаючи теоретичну підготовку й підготовку на льотному тренажері).

Мрія (скріншот)

Щорічно пілоти Ан-225 проходять курси підвищення кваліфікації.

У Антонові не називають точну зарплату пілотів – вона залежить від багатьох чинників: кваліфікації, кількості льотних годин, виконуваного завдання і т.д.

Читайте також російською: Наша гордость | “Мрия” снова в деле: 7 неизвестных фактов о суперсамолете Антонова

Читайте также[ad_2]

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Самые популярные новости

[ad_1] На в’їзді до крихітного села Магдин, на узбіччі розбитої лісової дороги, стоїть дерев’яний хрест з іконою, прибраний рушниками. Дивно, але дерево та ікона...

Самые популярные новости

[ad_1] Карантин відправив більшу частину країни по домівках, змусивши багатьох українців економити, в тому числі на оплаті комунальних послуг. Показовий приклад – Київ. У...

Самые популярные новости

[ad_1] Березень 2020 запам’ятається надовго. Це один із найгірших місяців в історії світової економіки. За кілька тижнів обрушилося буквально все: від авіаперевезень і глобального...

Новости криптовалюты

[ad_1] Профессор сравнительного правоведения в Колумбийском университете Катарина Пистор считает, что планы Facebook выпустить собственную криптовалюту – очередная заявка компании на мировое господство, которая...

Copyright © 2020 ZoxPress Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress. DMCA.com Protection Status