Connect with us

Hi, what are you looking for?

The Forex Review

Самые популярные новости

Заморозити не можна будувати. Як карантин відбився на ринку нерухомості. Розбір – новини України, Економіка

[ad_1]

За час карантину в Києві зупинилися будівельні роботи на 50 об’єктах. Це 20% ринку столичної нерухомості, розповідає LIGA.net директор консалтингової компанії City Development Solutions Роман Герасимчук.

Ще частина компаній зменшили кількість робочих на об’єктах, намагаючись номінально дотримуватися карантинних заходів. Йдеться про 75 столичних ЖК, каже Герасимчук. “Для Києва це багато, але варто враховувати, що в Києві майже 90 ЖК або побудовані, або завершують оздоблювальні роботи і на них ситуація, яка склалася, позначиться менше”, – пояснює аналітик.

Головна небезпека для ринку в падінні попиту на нерухомість.

Що відбувається на будівельному ринку й чим це загрожує покупцям?

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Карантинний простій

Зараз забудовникам вигідніше “заморозити” об’єкт, незважаючи на репутаційні ризики, чим ввести будівництво, каже аналітик SV Development Сергій Костецький. Адже, більшість об’єктів будуються за рахунок кінцевих покупців, а в період карантину попит впав, відзначає він.

За інформацією Костецького і Герасимчука, окремі забудовники відзначають падіння продажів на 70-80%.

Крім того, ускладнюється постачання будівельних матеріалів і доставка будівельних бригад.

Один свій об’єкт довелося заморозити компанії Perfect Group, зізнався в коментарі LIGA.net керівник проектів компанії Олексій Коваль. Пов’язано це з труднощами в перезміні будбригад після закриття транспортного сполучення між містами. Але вже через два тижні роботи відновили, зазначив Коваль. Про який об’єкт йдеться і у скільки обійшовся простій, в компанії не уточнили.

У компаніях Інтергал-Буд, Київміськбуд, KAN Development, SAGA Development, Citex Development з якими поспілкувалася LIGA.net, запевнили, що роботи на їх об’єктах не зупинялися.

У UPD повідомили, ситуація на всіх об’єктах різна, але “поки якось справляємося”. “Будівництво більшості житлових комплексів йшло з випередженням графіка. Тому на сьогодні UDP спільно з партнерами зберігає свої зобов’язання перед інвесторами житлової нерухомості”, – зазначив президент UDP Сергій Богославський.

Коронаризики

Ринок житлової нерухомості стоїть перед двома ключовими викликами. Перший – економічний. У потенційних покупців житла скоротиться дохід через вимушений простій бізнесу, говорить комерційний директор SAGA Development Володимир Даниленко.

Другий виклик – емоційна нестабільність, після заморозки будівництв люди будуть менш активно вкладати гроші в нерухомість. Цей тренд може розтягнуться на кілька місяців вже після відновлення робіт, поки інвестори зможуть переконати, що будівництво на об’єктах все ж ведеться, розповідає Коваль з Perfect Group.

“Забудовнику потрібно 50-60% коштів від кошторисної вартості проекту, щоб мінімум півроку не залежати від купівельної активності”, – говорить керівник з розвитку проектів Citex Development Дарина Бедя.

Крім того, компаніям будуть потрібні гроші на погашення поточних зобов’язань перш, ніж знову приступити до роботи.

Тому багато забудовників вже шукають можливість кредитування під 5-7% на весь цикл будівництва – 1,5-2 року, пояснює Коваль.

Опитані LIGA.net компанії Інтергал-Буд, Київміськбуд, KAN Development, SAGA Development, Perfect Group, UDP запевнили, що у них є достатнє фінансове плече, щоб продовжувати роботи на всіх об’єктах.

“У нас є фінансовий ресурс для того, щоб довести всі проекти до кінця, навіть якщо якийсь час не буде продажів”, – говорить Лаєвська з Інтергал-Буд.

Карантин поки не вдарив по будівельному бізнесу, оскільки зведення об’єктів – довгограючий бізнес, переносити терміни здачі забудовникам не вперше, вважає Костецький. Але якщо карантин затягнеться до червня, то ринок увійде в стагнацію, розповідає аналітик.

“Зупинка будівництва – фактично смертний вирок для девелоперів, так як покупці майже відразу переключаються на конкурентів”, – говорить Герасимчук з City Development Solutions. Топ-5 київських девелоперів переживуть нинішню кризу, вважає Герасимчук.

“Будівництво повністю встане – якщо будуть введені більш жорсткі карантинні заходи і комендантська година. Компанії, які будують тільки за рахунок продажів, будуть змушені піти з ринку”, – вважає директор Інтергал-Буд Анна Лаєвська.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Що будемо з цінами?

Найближчий місяць чекати зростання цін на житло не варто, кажуть співрозмовники LIGA.net. Навпаки, забудовники зараз зайняті тим, щоб утримати покупця. Наприклад, деякі пропонують акції зі знижками, “фіксують” курс на позначці 24,8-25,5 грн/$.

Підвищення можливе тільки, якщо буде велике зростання цін на будматеріали, каже Бедя з Citex Development.

“Поки ми тримаємо ціни в гривні, підвищуємо тільки в тих проектах і на ті будинки, які зараз користуються підвищеним попитом”, – говорить Даниленко з SAGA Development.

Але при зростанні курсу вище 30 грн/$ забудовники перерахують ціни, відзначає Коваль.

Вартість квартир зросте слідом за доларом тільки після скасування карантину, каже Лаєвський з Інтергал-Буд.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net – тільки головне у вашій пошті

Читайте також російською: Заморозить нельзя строить. Как карантин отразился на рынке недвижимости. Разбор[ad_2]

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Самые популярные новости

[ad_1] На в’їзді до крихітного села Магдин, на узбіччі розбитої лісової дороги, стоїть дерев’яний хрест з іконою, прибраний рушниками. Дивно, але дерево та ікона...

Самые популярные новости

[ad_1] Карантин відправив більшу частину країни по домівках, змусивши багатьох українців економити, в тому числі на оплаті комунальних послуг. Показовий приклад – Київ. У...

Самые популярные новости

[ad_1] Березень 2020 запам’ятається надовго. Це один із найгірших місяців в історії світової економіки. За кілька тижнів обрушилося буквально все: від авіаперевезень і глобального...

Новости криптовалюты

[ad_1] Профессор сравнительного правоведения в Колумбийском университете Катарина Пистор считает, что планы Facebook выпустить собственную криптовалюту – очередная заявка компании на мировое господство, которая...

Copyright © 2020 ZoxPress Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress. DMCA.com Protection Status