Connect with us

Hi, what are you looking for?

The Forex Review

Самые популярные новости

Гонка націй | Вакцину від COVID-19 вже зробили і тестують. Хто й коли зможе її отримати – новости Украины, Суспiльство

[ad_1]

Які країни розробляють вакцини, на якому етапі знаходяться й у чому проблема із застосуванням щеплень на практиці: розбір LIGA.net

Для боротьби з коронавірусом в усьому світі розробляються близько 100 вакцин. Великобританія збирається закінчити випробування до осені, Німеччина шукає добровольців, в США до фінансування проектів підключився мільярдер Білл Гейтс.

Однак в ВООЗ до форсування випробувань ставляться скептично: не варто очікувати, що вакцина з’явиться протягом найближчого року.

Які країни розробляють вакцини, на якому етапі знаходяться й у чому проблема із застосуванням щеплень на практиці: розбір LIGA.net.

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ. Випробування на людях почалися

В Оксфорді минулого тижня почався перший етап клінічних випробувань потенційної вакцини на людях. Щеплення розробив Інститут дослідження вакцин Едварда Дженера всього за 3,5 місяці.

Вакцина ChAdOx1 nCoV-19 створена на основі ослабленої версії аденовірусу (застуди) у шимпанзе. У нього вчені додали частину генетичного коду коронавірусу.

У дослідженні візьмуть участь близько 1100 осіб. Половина з них отримає вакцину від COVID-19, а інша половина (контрольна група) – вакцину проти менінгіту MenACWY. Ніхто з учасників досліджень не знатиме, яку саме вакцину він отримав. Інакше, кажуть вчені, це може вплинути на їх поведінку щодо здоров’я в суспільстві після вакцинації і може спотворити результати дослідження.

Читайте також: Розбір | Кожен п’ятий хворий коронавірусом – медик. Що пішло не так в українській медицині

Як швидко вийде отримати результат, залежить від рівня передачі вірусу в співтоваристві: від двох до шести місяців.

Учені говорять, що впевнені в успіху приблизно на 80%. Вони настільки в це вірять, що вже запускають вакцину в масове виробництво. Це ризик, якщо вакцина не спрацює. Але якщо так, то до вересня вже буде готово близько мільйона доз, і потім виробництво прискорять.

На оксфордський проект уряд Великобританії виділяє 20 мільйонів фунтів стерлінгів.

Ще 22,5 мільйона фунтів стерлінгів МОЗ країни направить на випробування іншого прототипу – в Імперському коледжі Лондона. Клінічні випробування на людях заплановані на червень.

НІМЕЧЧИНА. Дозволили випробування на людях

У Німеччині видано перший дозвіл на клінічні випробування можливої вакцини. Про це повідомив Інститут імені Пауля Ерліха.

Дозвіл отримав препарат від компанії BioNTech. Це РНК-вакцина. Спочатку вакцинують 200 здорових добровольців вікои від 18 до 55 років. У другій частині прищеплять інших людей цього віку, але з підвищеним ризиком зараження або важкого протікання COVID-19.

При цьому в інституті Пауля Ерліха попередили, що навряд чи вакцина стане загальнодоступною в 2020 році.

США. Вакцини тестують, потрібен мінімум рік

Ще в середині березня в США повідомили про початок першого клінічного випробування вакцин проти коронавірусу SARS-CoV-2 на людину. Тести проходять у Вашингтонському науково-дослідному інституті охорони здоров’я Kaiser Permanente в Сіетлі. Для їх проведення набрали 45 молодих і здорових добровольців.

Читайте також: В Україні почали робити ПЛР-тести на COVID-19: 7 питань творцям

З 10 квітня про старт тестування вакцини заявили і в Inovio Pharmaceuticals. 40 добровольцям вводять дві дози вакцини INO-4800.

Дослідники Inovio помістили частину коду вірусу в шматок синтетичної ДНК, повідомляє New York Post. Введені в вигляді вакцини клітини будуть працювати як міні-фабрика з виробництва нешкідливих копій білка. У свою чергу, імунна система виробить проти них захисні антитіла, які запрацюють, якщо справжній вірус коли-небудь потрапить в організм.

Навіть якщо перші тести на безпеку пройдуть успішно, “пройде рік-півтора”, перш ніж будь-яка вакцина буде готова до широкого застосування. Управління з санітарного нагляду США заявило, що випуск вакцини, ймовірно, відбудеться як мінімум через рік.

Мільярдер Білл Гейтс, який спонсорує сім “найбільш багатообіцяючих” проектів з розробки вакцини, теж закликає не завищувати очікування. За його словами, виробництво вакцини навряд чи почнеться у вересні, пише Bloomberg У кращому випадку протягом року зможе запустити масштабне виробництво вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19.

КИТАЙ. Три вакцини, йдуть випробування

Китай схвалив три вакцини-кандидата проти COVID-19 для випробувань. Пекін першим в світі дійшов до їх другої фази.

Раніше інших була одобрена вакцина на основі аденовірусного вектора. Її будуть тестувати на добровольцях до 31 грудня 2020 року. Швидко просувається і процес з випробувань інактивованої вакцини. Такі розробки ведуть, зокрема, вчені в Ухані і пекінська компанія Sinovac Research & Development Co.

У кінці минулого тижня почався другий етап випробувань на людях для вакцини, розробленої в першому епіцентрі епідемії. Її створили в Уханьскому інституті біологічної продукції при державній фармацевтичній корпорації Китаю Sinopharm. На першому етапі вакцину отримали 96 осіб в трьох вікових групах. Вона показала хорошу безпеку, хоча всі добровольці ще знаходяться під наглядом.

Читайте також: Кабмін представив план виходу з карантину та зняття обмежень: інфографіка

Але може знадобитися близько року, щоб завершити випробування і, нарешті, прийти до висновку про безпечність та ефективність вакцини.

Влада Китаю не виключає, що для екстреного використання (не для всіх, а для особливих груп людей – наприклад, медиків) одна з вакцин буде готова і в вересні, – сказав глава китайського Центру з контролю за захворюваннями Гао Фу.

Він додав, що китайські вчені також можуть призвести вакцину для здорового населення на початку наступного року.

ШВЕЙЦАРІЯ. Хочуть встигнути до жовтня

У лабораторії Мартіна Бахмана від Інституту імунології Бернського університету розробили RBD-вакцину. Як подразник для імунної системи організму використовують рецептор-зв’язуючий домен (RBD) – ту частину білкових шипів на поверхні вірусу, яка прикріплюється до рецепторів на мембрані клітини-жертви і дозволяє частинкам проникати в неї.

Прототип вакцини лабораторія створила ще в лютому, невдовзі після того, як був розшифрований геном SARS-CoV-2. Вони сподіваються успішно провести клінічні тести до середини осені й потім почати вакцинацію громадян з групи ризику.

У Swissmedic (наглядовий орган) заявили: жовтень, звичайно, “виглядає досить оптимістично, але ці терміни правдоподібні”.

ІЗРАЇЛЬ. Випробування на людях почнуться влітку

В Ізраїлі в перших числах квітня почали тестування зразка вакцини, розробленої Ізраїльським інститутом біологічних досліджень. Випробування проводяться на гризунах в біохімічній лабораторії оборонного призначення.

Перший етап клінічних випробувань вакцини на людях почнеться влітку. Тести триватимуть ще від шести до дев’яти місяців.

Читайте також: Академія наук спрогнозувала розвиток епідемії коронавірусу в Україні: графіки

АВСТРАЛІЯ, НІДЕРЛАНДИ. Тестують вакцину від БЦЖ

У Нідерландах почалися перші дослідження, пов’язані з випробуваннями вакцини БЦЖ проти коронавірусу. Попередні дослідження показують, що БЦЖ може активно боротися з COVID-19. Дослідженнями займається команда Медичного університету з міста Утрехт.

Вакцину вже протестували на тисячі медичних працівників в восьми лікарнях Нідерландів.

Таким самим шляхом пішли вчені Австралії. Випробування знаходяться на масовому третьому етапі: щеплення отримали чотири тисячі лікарів. Стежити за результатом вакцинації вчені будуть протягом року, так що це все одно перспектива не кількох місяців.

За відсутності доказів ВООЗ не рекомендує вакцинацію БЦЖ для профілактики COVID-19.

П’ять фактів, пов’язаних з вакциною від COVID-19

Створення безпечної та ефективної вакцини – найнадійніший метод профілактики будь-якого інфекційного захворювання. Але є нюанси, розповів LIGA.net доктор медичних наук, професор Інституту фізіології Віктор Досенко.

Факт №1. Країни форсують випробування вакцин, але вийти на масову вакцинацію в “скорочені” терміни не зможуть. “На це піде рік, два і навіть більше. Ніхто не піде на скорочення для того, щоб вкинути на ринок неперевірений продукт з недостатньою доказовою базою. Так ми домовилися в науково-медичному світі, це канони. Так, вмирають люди. Але вакцини повинні бути перевірені”, – зазначив він.

Факт №2. Хоча не виключено, що в експериментальному вигляді (наприклад, для медиків) вакцинацію запустять восени. Але йдеться точно не про закупівлю державами в великих обсягах. Швидше, це буде виглядати як продовження досліджень на окремих категоріях людей.

Факт №3. Як себе поведе новий коронавірус за час створення вакцин, передбачити неможливо. Наприклад, для його попередника SARS-CoV-1 (епідемія 2002-2003 років) вакцину так і не закінчили: на неї просто пропав запит. “Перший SARS викликав епідемію, вбив якусь кількість людей – і зник, немає його”, – нагадав учений. Він не виключає, що так само безслідно може зникнути і другий SARS.

Факт №4. Як варіант, вірус може і мутувати, тоді вакцинувати людей потрібно буде кожен сезон. “До грипу САРС ще працювати і працювати”, але якщо так станеться, і вакцина вже буде розроблена, то модифікувати її під нові мутації – не проблема.

Факт №5. З високою часткою ймовірності ця хвиля епідемії пройде без вакцини. Тому паралельно з вакцинами треба шукати й інші методи лікування. Зараз у всьому світі проводяться 997 клінічних досліджень по COVID-19. В Україні – лише одне.

Читайте також: Коронавірус. МОЗ проаналізував, кого вбиває COVID-19 в Україні: інфографіка

Читайте також російською: Гонка наций | Вакцину от COVID-19 уже сделали и тестируют. Кто и когда сможет ее получить

Валерия Кондратова

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.[ad_2]

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Самые популярные новости

[ad_1] На в’їзді до крихітного села Магдин, на узбіччі розбитої лісової дороги, стоїть дерев’яний хрест з іконою, прибраний рушниками. Дивно, але дерево та ікона...

Самые популярные новости

[ad_1] Карантин відправив більшу частину країни по домівках, змусивши багатьох українців економити, в тому числі на оплаті комунальних послуг. Показовий приклад – Київ. У...

Самые популярные новости

[ad_1] Березень 2020 запам’ятається надовго. Це один із найгірших місяців в історії світової економіки. За кілька тижнів обрушилося буквально все: від авіаперевезень і глобального...

Новости криптовалюты

[ad_1] Профессор сравнительного правоведения в Колумбийском университете Катарина Пистор считает, что планы Facebook выпустить собственную криптовалюту – очередная заявка компании на мировое господство, которая...

Copyright © 2020 ZoxPress Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress. DMCA.com Protection Status