Connect with us

Hi, what are you looking for?

The Forex Review

Самые популярные новости

20% українців назвали Кучму найкращим президентом. Чому? Ось п’ять пояснень – новости Украины, Політика

[ad_1]

LIGA.net розібралася, чому Кучма випередив в опитуванні навіть Зеленського

20% українців в опитуванні групи Рейтинг назвали Леоніда Кучму “найкращим президентом України за весь час незалежності”. 16% – Володимира Зеленського, на третьому місці – Леонід Кравчук (13%). Чому другий президент Кучма досі викликає ностальгію у значної частини українців? LIGA.net попросила експертів і соціологів пояснити мотиви і логіку цього вибору.

Евген Головаха, заступник директора Інституту соціології НАН України

Кучма – найкращий президент з точки зору ефективності. У нього було багато прорахунків, і він став жертвою своїх помилок. По-перше, це справа Гонгадзе і касетний скандал. По-друге, він обрав Януковича своїм наступником.

Багатовекторна політика Кучми відповідала і досі відповідає перевагам більшості українців. Саме тому друге місце в цьому рейтингу займає Зеленський, якого розглядали як людину, яка буде балансувати між регіональними, ідеологічними та культурними протиріччями України. Хто цього не міг робити, ті нижче в рейтингу. Це Янукович і Ющенко.

Потрібно визнати, що при Кучмі поступово почала працювати економіка, а за останні роки його каденції рівень життя значно зріс. Якщо взяти 90-і роки, то 90% людей вважали себе жебраками, а в 2000-х – не більше третини. Тому люди теж це пам’ятають.

Не можу сказати, що Кучма був великим реформатором, але він передав владу на зльоті. Високі темпи розвитку ВВП і мирна передача влади сильно вплинули на сприйняття Кучми. Тому і Кравчука непогано згадують, тому що він теж мирно передав владу.

Володимир Паніотто, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології

Після 2004 року в країні більш напружена ситуація і більш напружена політична боротьба. Тому минуле сприймається більш спокійним і люди забувають всі нещастя, які були на той час. Минуло 20 років і людина вже по-іншому сприймається. Ситуація була більш спокійна, не було війни. Минуле виглядає більш романтичним.

За часів Кучми ЗМІ контролювалися більш жорстко, були “темники”. І ситуація сприймалася трохи краще, ніж вона була в реальності.

Читайте також: Зараз у другому турі Зеленський переміг би Порошенка так, як і в 2019-му – опитування

Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи

Леонід Данилович асоціюється у більшості населення з тривалим періодом стабільності, а саме це є перевагою для більшості українців. За дві його каденції не було ні великих катастроф, ні великих громадських протистоянь. Історія Георгія Гонгадзе зачепила меншість громадян, і ще менше брали участь у різних антикучмівських акціях. Кучма вдало зіграв роль доброго батька, найбільш популярний в Україні архетип влади.

Михайло Мінаков, філософ, старший науковий співробітник Міжнародного наукового центру ім. Вудро Вільсона

Про останніх президентів судять за їхніми діями. Про тих, хто був давно – за тим, що ми пам’ятаємо і що забули. Леонід Кучма – засновник політичної та соціально-економічної системи України. На тлі нерезультативних президентів, сьогодні Леонід Кучма виглядає титаном. Втім, навряд чи він таким був. Швидше за все, не він титан, а інші президенти виявилися карликовими.

Михайло Міщенко, заступник директора Центру Разумкова

Кучма – єдиний президент, який керував два терміни. Це – показник, на який звертають увагу респонденти. За часів Кучми Україна вийшла з несприятливого періоду, який асоціюється з 90-ми. При Кучмі був період відносної стабільності і поліпшення економічних показників.

Ющенко став президентом на хвилі того, що з ним як прем’єром пов’язували економічний підйом кінця 1990-початку 2000 років. Проте президентом був Кучма і в перспективі сьогоднішнього дня це пов’язують саме з Кучмою. Пам’ять про Ющенка асоціюється більше з періодом його президентства, яке принесло розчарування. Тому період Кучми здається не таким вже й поганим.

Респондентів не питали, чи був період Кучми хорошим або поганим. Мабуть, у інших президентів наші громадяни знаходять значно більше недоліків, ніж у Кучми.

Читайте російською: 20% украинцев назвали Кучму лучшим президентом. Почему? Вот пять объяснений

Юрий Смирнов

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.[ad_2]

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Самые популярные новости

[ad_1] На в’їзді до крихітного села Магдин, на узбіччі розбитої лісової дороги, стоїть дерев’яний хрест з іконою, прибраний рушниками. Дивно, але дерево та ікона...

Самые популярные новости

[ad_1] Карантин відправив більшу частину країни по домівках, змусивши багатьох українців економити, в тому числі на оплаті комунальних послуг. Показовий приклад – Київ. У...

Самые популярные новости

[ad_1] Березень 2020 запам’ятається надовго. Це один із найгірших місяців в історії світової економіки. За кілька тижнів обрушилося буквально все: від авіаперевезень і глобального...

Новости криптовалюты

[ad_1] Профессор сравнительного правоведения в Колумбийском университете Катарина Пистор считает, что планы Facebook выпустить собственную криптовалюту – очередная заявка компании на мировое господство, которая...

Copyright © 2020 ZoxPress Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress. DMCA.com Protection Status