Connect with us

Hi, what are you looking for?

The Forex Review

Самые популярные новости

Слуги народу vs “соратники” Порошенка: які депутати виявилися багатшими. Спойлер – інші – новости Украины, Політика


До 1 червня державні службовці повинні подати електронні декларації про доходи за минулий рік. Сумарно до Агентства із запобігання і протидії корупції було подано 910 000 щорічних декларацій за 2019 рік. Серед них – 423 народних депутата.

Парламент нинішнього скликання оновився на 80%, а фракція влади – Слуга народу – на 100% складається з людей, які раніше не були депутатами Верховної Ради. Більшість із них вперше виставили напоказ доходи, заощадження і майно.

Нас не стільки цікавить майно, скільки загальна тенденція – нова еліта заможніша за попередників або навпаки скромніша. Ми порівняли Слуг народу з попередньою правлячою коаліцією, що складається із фракцій Блок Петра Порошенка і Народного фронту (за перший рік їхньої роботи, 2015)

Дохід

Заробіток “найуспішнішого” депутата Слуги народу – майже 29 млн грн доходів задекларував Олег Тарасов (№74 у списку партії). У найбагатшого нардепа від влади минулого скликання, Ігоря Котвицького з НФ, було набагато більше – близько 122 млн грн доходу.

Але якщо взяти “середню температуру”, то Слуги Народу заробили за минулий рік набагато більше, ніж депутати минулого скликання – майже 634 000 грн проти 268 000 грн у БПП і НФ п’ять років тому.

Після Тарасова, найбільше за рік заробив кандидат у міністри культури Олександр Ткаченко – 27,4 млн грн. Більшу частину грошей Ткаченко заробив за рахунок продажу частки в “1+1 медіа”, де він був генеральним директором до депутатства (23,5 млн грн). На третьому місці – Олександр Трухін (22,3 млн грн), він задекларував 22 млн грн “подарунків у грошовій формі” від батька і дружини.

Заощадження

Депутати, як минулого, так і нинішнього скликання, часто піднімають питання оплати праці. Їхній аргумент на користь підвищення – не відповідає рівню відповідальності і корупційних ризиків. Зарплати нардепам дев’ятого скликання ще не підняли. LIGA.net з’ясувала, чи є у нових депутатів “подушка безпеки” на випадок, якщо їм не буде вистачати депутатського доходу – близько 40-45 тис грн?

Середній Слуга Народу зберігає в банку або готівкою 2,5 млн грн. У номінальному значенні – це трохи більше, ніж депутати від БПП і НФ в 2015 році – тоді середні заощадження оцінювалися в 2,1 млн грн. Але з урахуванням інфляції, попередники були багатшими (заощадження у валюті ми перевели в гривню за середньорічним курсом, мінус гроші, які депутати дали комусь у борг).

Найбільші заощадження серед депутатів монобільшості у Олега Воронька – 119,5 млн грн. Але примітніше, як він їх зберігає – все готівкою (крім 9000 грн у банку). Воронько намагався максимально диференціювати валютні ризики: розподілив суму відразу на сім видів валюти.

Нерухомість

За кількістю нерухомості депутати двох скликань провладних фракцій не відрізняються. “Середній” депутат має у розпорядженні дві квартири, один будинок, земельну ділянку та гараж. Але є, звичайно, винятки.

Депутат від Слуги Народу Сергій Мандзій володіє 28 ділянками землі в Хмельницькому та Славутському районах Хмельницької області. Сумарна площа всіх ділянок – понад 52 гектари. 20 об’єктів нерухомості зареєстрував Євген Петруняк, куди входять, зокрема, будинки відпочинку, стайня, склад та пральня. На третьому місці за кількістю нерухомості Вадим Галайчук — у розпорядженні депутата 14 ділянок і 4 гектари землі.

Депутати не зобов’язані декларувати майно родичів, з якими вони не проживають. Якщо б це було так, Олександр Дубінський “змагався” б за місце лідера. Минулого року журналісти Bihus.Info знайшли 24 квартири, два будинки і землю у дружини і мами Дубінського, але у щорічній декларації депутата відомості є не про все. Дубінський задекларував зареєстровані на нього 14 об’єктів нерухомості, серед яких – 10 земельних ділянок, будинок, квартира, гараж та нежитлове приміщення.

Серед депутатів БПП і НФ минулого скликання максимальна кількість землі “в одних руках” у Юрія Савчука (19,8 га).

Наше міні-дослідження підтвердило інтуїтивно очевидне положення речей — політичні еліти були і залишаються більш забезпечені, ніж середньостатистичний українець. Це цілком закономірно — в Україні наростає тенденція спадкової бідності, коли вихідцям із бідних сімей важко пробитися до більш забезпеченого класу, а хороша освіта — тільки для великих міст і багатих районів. Простіше кажучи — малозабезпеченому українцю важко потрапити до політичного бомонду. Але і депутатам не варто робити вигляд, і заявляти, що вони “від народу” і живуть таким самим життям, як їхні виборці. Не таким самим.

Читайте російською: Слуги Народа vs “соратники” Порошенко: какие депутаты оказались богаче. Спойлер — другие

Александр Надельнюк

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement

You May Also Like

Music

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores.

Movies

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores.

Коронавирус

Пожалуйста, обратите внимание Вы покидаете сайт Центра мировой политики Карнеги-Цинхуа и переходите на сайт Московского Центра Карнеги. 请注意… 你将离开清华—卡内基中心网站,进入卡内基其他全球中心的网站。 Source link

Новости криптовалюты

В сети биткоина состоялось главное событие этого года – халвинг. 11 мая на блоке 630 000 награда за добычу криптовалюты снизилась с 12,5 до...

Copyright © 2020 ZoxPress Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.