Connect with us

Hi, what are you looking for?

The Forex Review

Самые популярные новости

Слуги народу vs “соратники” Порошенка: які депутати виявилися багатшими. Спойлер – інші – новости Украины, Політика

[ad_1]

До 1 червня державні службовці повинні подати електронні декларації про доходи за минулий рік. Сумарно до Агентства із запобігання і протидії корупції було подано 910 000 щорічних декларацій за 2019 рік. Серед них – 423 народних депутата.

Парламент нинішнього скликання оновився на 80%, а фракція влади – Слуга народу – на 100% складається з людей, які раніше не були депутатами Верховної Ради. Більшість із них вперше виставили напоказ доходи, заощадження і майно.

Нас не стільки цікавить майно, скільки загальна тенденція – нова еліта заможніша за попередників або навпаки скромніша. Ми порівняли Слуг народу з попередньою правлячою коаліцією, що складається із фракцій Блок Петра Порошенка і Народного фронту (за перший рік їхньої роботи, 2015)

Дохід

Заробіток “найуспішнішого” депутата Слуги народу – майже 29 млн грн доходів задекларував Олег Тарасов (№74 у списку партії). У найбагатшого нардепа від влади минулого скликання, Ігоря Котвицького з НФ, було набагато більше – близько 122 млн грн доходу.

Але якщо взяти “середню температуру”, то Слуги Народу заробили за минулий рік набагато більше, ніж депутати минулого скликання – майже 634 000 грн проти 268 000 грн у БПП і НФ п’ять років тому.

Після Тарасова, найбільше за рік заробив кандидат у міністри культури Олександр Ткаченко – 27,4 млн грн. Більшу частину грошей Ткаченко заробив за рахунок продажу частки в “1+1 медіа”, де він був генеральним директором до депутатства (23,5 млн грн). На третьому місці – Олександр Трухін (22,3 млн грн), він задекларував 22 млн грн “подарунків у грошовій формі” від батька і дружини.

Заощадження

Депутати, як минулого, так і нинішнього скликання, часто піднімають питання оплати праці. Їхній аргумент на користь підвищення – не відповідає рівню відповідальності і корупційних ризиків. Зарплати нардепам дев’ятого скликання ще не підняли. LIGA.net з’ясувала, чи є у нових депутатів “подушка безпеки” на випадок, якщо їм не буде вистачати депутатського доходу – близько 40-45 тис грн?

Середній Слуга Народу зберігає в банку або готівкою 2,5 млн грн. У номінальному значенні – це трохи більше, ніж депутати від БПП і НФ в 2015 році – тоді середні заощадження оцінювалися в 2,1 млн грн. Але з урахуванням інфляції, попередники були багатшими (заощадження у валюті ми перевели в гривню за середньорічним курсом, мінус гроші, які депутати дали комусь у борг).

Найбільші заощадження серед депутатів монобільшості у Олега Воронька – 119,5 млн грн. Але примітніше, як він їх зберігає – все готівкою (крім 9000 грн у банку). Воронько намагався максимально диференціювати валютні ризики: розподілив суму відразу на сім видів валюти.

Нерухомість

За кількістю нерухомості депутати двох скликань провладних фракцій не відрізняються. “Середній” депутат має у розпорядженні дві квартири, один будинок, земельну ділянку та гараж. Але є, звичайно, винятки.

Депутат від Слуги Народу Сергій Мандзій володіє 28 ділянками землі в Хмельницькому та Славутському районах Хмельницької області. Сумарна площа всіх ділянок – понад 52 гектари. 20 об’єктів нерухомості зареєстрував Євген Петруняк, куди входять, зокрема, будинки відпочинку, стайня, склад та пральня. На третьому місці за кількістю нерухомості Вадим Галайчук — у розпорядженні депутата 14 ділянок і 4 гектари землі.

Депутати не зобов’язані декларувати майно родичів, з якими вони не проживають. Якщо б це було так, Олександр Дубінський “змагався” б за місце лідера. Минулого року журналісти Bihus.Info знайшли 24 квартири, два будинки і землю у дружини і мами Дубінського, але у щорічній декларації депутата відомості є не про все. Дубінський задекларував зареєстровані на нього 14 об’єктів нерухомості, серед яких – 10 земельних ділянок, будинок, квартира, гараж та нежитлове приміщення.

Серед депутатів БПП і НФ минулого скликання максимальна кількість землі “в одних руках” у Юрія Савчука (19,8 га).

Наше міні-дослідження підтвердило інтуїтивно очевидне положення речей — політичні еліти були і залишаються більш забезпечені, ніж середньостатистичний українець. Це цілком закономірно — в Україні наростає тенденція спадкової бідності, коли вихідцям із бідних сімей важко пробитися до більш забезпеченого класу, а хороша освіта — тільки для великих міст і багатих районів. Простіше кажучи — малозабезпеченому українцю важко потрапити до політичного бомонду. Але і депутатам не варто робити вигляд, і заявляти, що вони “від народу” і живуть таким самим життям, як їхні виборці. Не таким самим.

Читайте російською: Слуги Народа vs “соратники” Порошенко: какие депутаты оказались богаче. Спойлер — другие

Александр Надельнюк

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.[ad_2]

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Самые популярные новости

[ad_1] На в’їзді до крихітного села Магдин, на узбіччі розбитої лісової дороги, стоїть дерев’яний хрест з іконою, прибраний рушниками. Дивно, але дерево та ікона...

Самые популярные новости

[ad_1] Карантин відправив більшу частину країни по домівках, змусивши багатьох українців економити, в тому числі на оплаті комунальних послуг. Показовий приклад – Київ. У...

Самые популярные новости

[ad_1] Березень 2020 запам’ятається надовго. Це один із найгірших місяців в історії світової економіки. За кілька тижнів обрушилося буквально все: від авіаперевезень і глобального...

Новости криптовалюты

[ad_1] Профессор сравнительного правоведения в Колумбийском университете Катарина Пистор считает, что планы Facebook выпустить собственную криптовалюту – очередная заявка компании на мировое господство, которая...

Copyright © 2020 ZoxPress Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress. DMCA.com Protection Status