Connect with us

Hi, what are you looking for?

The Forex Review

Самые популярные новости

“Це – протест, червона лінія”: глава НБУ Смолій виступив у Верховній Раді – новости Украины, Економіка

[ad_1]

Глава НБУ Яків Смолій пояснив, що означає його відставка й чому він прийняв таке рішення

Голова Національного банку України Яків Смолій заявив, що подав у відставку через політичний тиск “з метою прийняття рішень, які не є економічно обґрунтованими”. Про це заявив сьогодні в Верховній Раді.

Він підкреслив, що прийняв рішення піти у відставку, оскільки протягом тривалого часу на НБУ здійснюється систематичний політичний тиск.

“Тиск з метою прийняття рішень, які не є економічно обгрунтованими, які фокусуються на короткострокових простих “перемогах” і можуть дорого коштувати українській економіці і українцям в більш тривалій перспективі”, – зазначив Смолій.

Зокрема, глава НБУ нагадав про тиск через суди, проплачені мітинги на Інститутській і під будинками членів правління.

“Інформаційні атаки, побудовані на маніпуляціях і брехні. Необгрунтовані політичні оцінки політики НБУ і безпосередньо моєї діяльності як керівника установи. Використання Ради НБУ для створення корпоративного конфлікту всередині установи. Все це елементи одного ланцюга”, – заявив Смолій.

“Однак тиск – це антонім ефективного діалогу. Розмова, де один говорить професійно про економіку і фінанси, а інший – чує тільки свої політичні інтереси, приречена на поразку. Чи означає моя відставка, що незалежність НБУ вдалося зламати? Ні! Це – протест. Це – сигнал. Це – попередження. Це – червона лінія. Своєю відставкою я хочу застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні”, – підкреслив Смолій.

Він заявив, що команда правління і кілька тисяч висококласних професіоналів залишаються працювати в НБУ, “щоб зберегти макроекономічну і фінансову стабільність, інституційну спроможність центрального банку”.

“Однак вкрай важливо, щоб їх роботі припинили заважати, щоб президент, уряд і політики нарешті налагодили ефективну взаємодію з центральним банком”, – підкреслив Смолій.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Ольга Коптева

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.[ad_2]

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Самые популярные новости

[ad_1] На в’їзді до крихітного села Магдин, на узбіччі розбитої лісової дороги, стоїть дерев’яний хрест з іконою, прибраний рушниками. Дивно, але дерево та ікона...

Самые популярные новости

[ad_1] Березень 2020 запам’ятається надовго. Це один із найгірших місяців в історії світової економіки. За кілька тижнів обрушилося буквально все: від авіаперевезень і глобального...

Самые популярные новости

[ad_1] Карантин відправив більшу частину країни по домівках, змусивши багатьох українців економити, в тому числі на оплаті комунальних послуг. Показовий приклад – Київ. У...

Коронавирус

[ad_1] Пожалуйста, обратите внимание Вы покидаете сайт Центра мировой политики Карнеги-Цинхуа и переходите на сайт Московского Центра Карнеги. 请注意… 你将离开清华—卡内基中心网站,进入卡内基其他全球中心的网站。 [ad_2] Source link

Copyright © 2020 ZoxPress Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress. DMCA.com Protection Status