Connect with us

Hi, what are you looking for?

The Forex Review

Самые популярные новости

Медіа | Битва за УМХ. Коломойський хоче отримати холдинг Сергія Курченка. Ахметов – проти – новини України, Економіка

[ad_1]

Хто і навіщо бореться за активи одного з найбільших медіахолдингів України

На українському медіаринку новий скандал. Напередодні місцевих виборів медіагрупи борються за право управління активами Українського Медіа Холдингу олігарха-втікача Сергія Курченка. У вересні 2019 року за рішенням суду їх передали Агентству з розшуку і менеджменту активів (АРМА). Зараз вона шукає керівника для УМХ.

Поки одні компанії подають заявки на право управління медіаімперією, інші вже наполягають на тому, щоб конкурс визнали недійсним і скасували.

Хто претендує на холдинг?

Що сталося
12 червня АРМА оголосила конкурс на право керування активами УМХ. Серед активів, які агентство пропонує передати в управління:

 • корпоративні права на 72 юрособи;
 • акції 7 компаній;
 • права на 283 товарних знаки;
 • 5 нежитлових приміщень;
 • нежитловий будинок;
 • земельна ділянка;
 • два гаражні бокси;
 • 20 одиниць поліграфічного обладнання.

В управління АРМА, згідно з рішенням суду, передали майно, майнові та корпоративні права групи Український медіа холдинг (UMH), радіостанції Голос столиці, Lounge FM і Radio Next, Авторадіо, Ретро ФМ; юридичні особи порталів Bigmir.net, I.ua, Tochka.net; видавничий дім УМХ і його видання “Теленеделя”, Аргументи і факти в Україні, КП в Україні, Кореспондент, “Деньги.ua”, Команда, За кермом; друкарню Укрполіграфмедіа, ряд рекламних агентств і сейлз-хаусів, мереж розповсюдження преси (включно з Твоя преса)

Згідно з інформацією на сайті АРМА, взяти участь у конкурсі можуть компанії, що працюють у сфері рекламних послуг, інтернет-медіа, радіо та створення контенту для інтернет-ресурсів, радіо і друкованих ЗМІ.

Також претендувати на право керування УМХ могли компанії, що спеціалізуються на управлінні майновими правами інтелектуальної власності. Прийом заявок на конкурс завершився 3 липня.

Що залишилося від УМХ
УМХ у 2014 році був одним з найбільших медіахолдингів в Україні. Охоплення української аудиторії інтернету ресурсами UMH, за даними Gemius Audience, на лютий 2014 року, становило 37,37%, а це 6,7 млн ​​осіб.

В УМХ як і раніше є, за що боротися, вважає керуючий партнер компанії Arena Media Expert і співголова комітету Американської торгової палати з питань медіа та комунікацій Тетяна Попова.

За її даними, список працюючих ресурсів УМХ виглядає так:

 • онлайн-медіа: Korrespondent.net, Football.ua, Bigmir.net, I.ua, Tochka.net, Dengi.ua, KP.ua, kolobok.ua, Aif.ua, Tv.ua, Vgorode.ua, iSport. ua, Gloss.ua і Smak.ua.
 • радіостанції: Авторадіо, Ретро FM, Lounge FM, Джем FM та інш.
 • видавничий бізнес: журнали Кореспондент, “Теленеделя”, За кермом, Футбол, газети “Комсомольская правда” в Україні, Аргументи і факти.

Однак, за інформацією  Детектор медіа, частина видань та інтернет-ресурсів УМХ зараз працюють через дві юридичні особи, які не ввійшли до переліку активів, що підлягають передачі АРМА.

Серед них ТОВ Кепрейт партнерс (Bigmir.net, I.ua, Tochka.net, Gloss. Ua, Food & Mood, I & Running, MPort, Bike & Me) і ТОВ Видавництво Український медіа дім (Футбол, Кореспондент, “Архидея”, TV .ua, Smak.ua, iSport.ua, Kolobok.ua, Vgorode).

Також не були передані АРМА дві радіомережі (були оформлені на інших юросіб), які за останні роки змінили власників: Наше радіо і Радіо п’ятниця.

Кому потрібні активи Курченка
Заявки подали шість претендентів, повідомили 9 липня LIGA.net у прес-службі АРМА. Документи ще одного потенційного керівника активами УМХ у відомстві обіцяють розглянути додатково, оскільки, вони нібито були відправлені заявником, але не дійшли до комісії.

Хто подав заявки, в агентстві не говорять.

Про свою участь у конкурсі публічно заявив тільки один претендент – компанія 1+1 Інтернет, що входить у холдинг 1+1 Медіа Ігоря Коломойського.

Також управляти активами компанії хоче колектив УМХ, розповіли LIGA.net співрозмовники на медіаринку. Сам Курченко, згідно з правилами конкурсу, оприлюдненими на сайті АРМА, не може брати участі, оскільки конкурсанти не повинні перебувати “під прямим або непрямим контролем групи компаній УМХ або бенефіціарів (контролерів) таких компаній”.

Крім того, про зацікавленість в активах УМХ з боку заступника голови Офісу президента  Кирила Тимошенка, розповів у своєму facebook журналіст Юрій Бутусов. Підтвердження або спростування цієї інформації від Тимошенка  LIGA.net не отримала.

Співрозмовники на медіаринку розповідають, що в Офісі президента нібито зацікавлені в тому, щоб новий керівник був лояльним до президента. За словами топ-менеджера одного із супутникових телеканалів, питання впливу на активи УМХ обговорювалося ще в травні.

В ОП зацікавлені в тому, щоб в УМХ не “мочили” президента і його політсилу, розповів співрозмовник у фракції Слуга народу.

Без домовленостей із владою новому керуючому не обійтися. У частини радіостанцій УМХ прострочено ліцензії, обговорювати їх продовження доведеться з Нацрадою з телерадіомовлення. Нагадаємо, що до складу Нацради в травні  введено колишню главу прес-служби “Студії Квартал 95” Тетяну Руденко.

Хто проти?

Медійники по-різному ставляться до конкурсу. В 1+1 сподіваються, що “конкурс пройде чесно, прозоро і з дотриманням правил усіма сторонами цього процесу”.

Медіагрупа  Ріната Ахметова  навпаки намагається домогтися скасування конкурсу. “Медіа Група Україна вважає, що конкурс не відповідає нормам закону “Про телебачення і радіомовлення”. За суттю, такий конкурс є прихованою позаконкурсною передачею ліцензій на мовлення, що прямо заборонено законом”, – зазначає МГУ в поширеній прес-службою заяві.

Крім того, умови конкурсу, на думку юристів МДУ, не враховують вимоги та обмеження щодо структури власності телерадіоорганізації. “Отже, конкурс на управління активами, котрий оголошено АРМА, претендує на статус альтернативного, що не передбачає законодавством надання права на мовлення”, – відзначають у МГУ.

У компанії Ахметова впевнені, що результати конкурсу і сам конкурс має бути скасовано і, якщо цього не станеться, “залишають за собою право звернутися до суду”.

Юристи УМХ також незадоволені тим, як проводиться конкурс. На думку керуючого партнера Адвокатського об’єднання Гесторс Андрія Цвєткова, який представляє інтереси УМХ, нинішнього власника УМХ Курченка має бути обрано керівником активів за конкурсом в обов’язковому порядку. Він запевняє, що нинішній власник “відповідає вимогам Закону та Керівництва з управління арештованим майном, оскільки є юридичною особою і суб’єктом підприємницької діяльності, має успішний досвід комерційної діяльності на медійному ринку, гарну репутацію і пропонує ефективну модель управління арештованим майном, що дозволить отримати розумний рівень доходів”.

Свої рекомендації щодо проведення конкурсу дав і Антимонопольний комітет. Там відзначили, що отримання в управління активів УМХ може підпадати під визначення концентрації і вимагати дозволу АМКУ, якщо сукупна вартість активів, включно із закордонними, оцінюється більш ніж у 30 млн євро, або ж вартість українських активів перевищить 4 млн євро. Також у комітеті зазначили, що заява на участь у конкурсі може бути подана як до початку конкурсної процедури, так і після, але не пізніше тридцяти днів від дати оголошення переможця, якщо інше не передбачено законом.

Читайте матеріал російською: Медиа | Битва за УМХ. Коломойский хочет получить холдинг Сергея Курченко. Ахметов – против

Мария Бровинская

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.[ad_2]

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Самые популярные новости

[ad_1] На в’їзді до крихітного села Магдин, на узбіччі розбитої лісової дороги, стоїть дерев’яний хрест з іконою, прибраний рушниками. Дивно, але дерево та ікона...

Самые популярные новости

[ad_1] Березень 2020 запам’ятається надовго. Це один із найгірших місяців в історії світової економіки. За кілька тижнів обрушилося буквально все: від авіаперевезень і глобального...

Самые популярные новости

[ad_1] Карантин відправив більшу частину країни по домівках, змусивши багатьох українців економити, в тому числі на оплаті комунальних послуг. Показовий приклад – Київ. У...

Новости криптовалюты

[ad_1] Профессор сравнительного правоведения в Колумбийском университете Катарина Пистор считает, что планы Facebook выпустить собственную криптовалюту – очередная заявка компании на мировое господство, которая...

Copyright © 2020 ZoxPress Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress. DMCA.com Protection Status