Connect with us

Hi, what are you looking for?

The Forex Review

Самые популярные новости

НБУ вирішив не змінювати облікову ставку – новости Украины, Економіка

[ad_1]

За словами голови НБУ Кирила Шевченка, Нацбанк планує утримувати ставку в 6% до кінця року

Національний банк зберіг облікову ставку в 6%. На цьому ж рівні НБУ має намір утримувати ставку до кінця 2020 року, в 2021-22 роках планується підвищення до 6,5%. Про це йдеться в релізі Нацбанку про черговий перегляд облікової ставки.

За словами голови НБУ  Кирила Шевченка, це дозволить стримувати інфляцію й одночасно знизити вартість кредитних ресурсів до однознакового рівня.

“Попередні зниження облікової ставки ще не повністю відбилися в вартості ресурсів на фінансових ринках. Банки продовжують знижувати відсотки за кредитами і депозитами. Втім, для закріплення ставок на однознаковому рівні учасники фінансових ринків повинні бути впевненими в послідовній економічній політиці і розумному балансі між стримуванням інфляції та монетарним стимулюванням”, – заявив на брифінгу голова НБУ Кирило Шевченко.

За оцінкою НБУ, інфляція залишається низькою – 2,4% у червні, в липні темпи зростання цін дещо прискорилися, але вони як і раніше нижче цільового рівня, до якого прагне Нацбанк – 5±1%. Прогноз Нацбанку щодо інфляції на кінець року – 4,7%.

Регулятор погіршив прогноз падіння економіки в 2020 році з 5 до 6%. У наступні роки зростання відновиться – близько 4%, очікують у Нацбанку.

“Темпи відновлення економіки будуть стримуватися все ще пригніченим споживчим та інвестиційним попитом. Під час кризи громадяни суттєво знизили витрати на товари не першої необхідності, а бізнес призупинив реалізацію планів розвитку. Повільний вихід із кризи інших країн, включно з нашими торговими партнерами, також обмежує можливості прискорення відновлення економіки”, – зазначив Шевченко.

  • На початку червня НБУ вдруге поспіль знизив облікову ставку на 2 процентних пункту – до 6%. Це найнижчий рівень в історії незалежної України. При цьому регулятор оголосив про завершення циклу швидкого пом’якшення політики НБУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.[ad_2]

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Самые популярные новости

[ad_1] На в’їзді до крихітного села Магдин, на узбіччі розбитої лісової дороги, стоїть дерев’яний хрест з іконою, прибраний рушниками. Дивно, але дерево та ікона...

Самые популярные новости

[ad_1] Карантин відправив більшу частину країни по домівках, змусивши багатьох українців економити, в тому числі на оплаті комунальних послуг. Показовий приклад – Київ. У...

Самые популярные новости

[ad_1] Березень 2020 запам’ятається надовго. Це один із найгірших місяців в історії світової економіки. За кілька тижнів обрушилося буквально все: від авіаперевезень і глобального...

Новости криптовалюты

[ad_1] Профессор сравнительного правоведения в Колумбийском университете Катарина Пистор считает, что планы Facebook выпустить собственную криптовалюту – очередная заявка компании на мировое господство, которая...

Copyright © 2020 ZoxPress Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress. DMCA.com Protection Status