Connect with us

Hi, what are you looking for?

The Forex Review

Самые популярные новости

Україна відкликає посла з Білорусі – новости Украины, Політика

[ad_1]

Україна робить такий крок уперше в історії відносин із Білоруссю

Україна вперше в історії відкликає посла із Білорусі до Києва для консультацій. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ.

Як пояснив глава МЗС  Дмитро Кулеба, видача Росії затриманих на території Білорусі терористів ПВК Вагнера, незважаючи на наявність усіх правових і моральних підстав передати їх Україні, підірвала довіру між країнами і завдала тяжкого удару двостороннім відносинам.

“Після цього Олександр Лукашенко неодноразово й абсолютно безпідставно звинувачував Україну в недружніх кроках проти Білорусі”, – сказав Кулеба.

За словами міністра, з офіційних повідомлень про можливе активне залучення Росії до врегулювання ситуації у Білорусі випливають якісно нові загрози як для особистої безпеки громадян, так і регіональної безпеки в цілому.

“Сукупність фактів і дій, а також розвиток подій у Білорусі, суспільство якої висловило вотум недовіри до офіційних результатів виборів президента Білорусі, кардинально змінює ситуацію в білорусько-українських відносинах”, – зазначив глава МЗС.

З огляду на це, Кулеба прийняв рішення викликати посла України в Білорусі Ігоря Кизима на консультації до Києва для оцінки перспектив білорусько-українських відносин у новій реальності.

“Ми вперше в історії вдаємося до такого кроку в стосунках із Білоруссю, і робимо це виключно через неприпустимі дії Мінська”, – підкреслив міністр.

Глава МЗС зазначив, що Україна буде жорстко захищати свої національні інтереси, але при цьому виклик посла на консультації жодним чином не вплине на нашу здатність забезпечувати права і законні інтереси українських громадян на території Білорусі.

Кулеба нагадав, що у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Білорусі, МЗС рекомендувало утриматися від поїздок до цієї країни. Тим, хто вже знаходиться в Білорусі, МЗС радить уникати масових заходів та місць скупчення громадян.

ДОВІДКА. Виклик посла на консультації до столиці – одна з форм дипломатичного реагування, що застосовується для демонстрації невдоволення політикою або недружніми діями іноземної держави, в якій цього посла акредитовано.

  • 29 липня під Мінськом затримали 32 найманців із ПВК Вагнера.
  • 6 серпня президент Білорусі  Олександр Лукашенко заявив, що доручив запросити генпрокурорів України і РФ до Мінська з приводу затриманих вагнерівцев, а 9 серпня оголосив, що прокурори не приїхали, бо “їм наплювати на цих хлопців”.
  • 12 серпня Україна звернулася із запитом до Білорусі про видачу бойовиків ПВК Вагнера.
  • 13 серпня в ЗМІ з’явилася інформація, що візит генпрокурораа Ірини Венедіктової  до Мінська щодо вагнерівців зірвала білоруська сторона.
  • У Венедіктової повідомили, що офіційно її не запрошували до Мінська для обговорення питання про видачу бойовиків ПВК Вагнера.
  • 14 серпня стало відомо, що 32 затриманих бойовика вже  знаходяться в Росії.
  • Заступник голови МЗС Євген Єнін написав пост у Facebook, в якому нагадав Білорусі про принцип взаємності в питаннях екстрадиції, і зазначив, що РБ посідає друге місце за кількістю запитів про правову допомогу й екстрадицію серед усіх міжнародних партнерів України. Пізніше він видалив цей запис.
  • У РНБО заявили, що рішення Лукашенка щодо ПВК негативно позначиться на відносинах із Білоруссю.
  • 16 серпня Офіс президента назвав провокацією заяви Лукашенка про “накази Литви, Латвії, Польщі та України” провести нові вибори в Білорусі.

Читайте також: Зеленський шкодує через рішення Лукашенка віддати терористів Путіну

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.[ad_2]

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Самые популярные новости

[ad_1] На в’їзді до крихітного села Магдин, на узбіччі розбитої лісової дороги, стоїть дерев’яний хрест з іконою, прибраний рушниками. Дивно, але дерево та ікона...

Самые популярные новости

[ad_1] Карантин відправив більшу частину країни по домівках, змусивши багатьох українців економити, в тому числі на оплаті комунальних послуг. Показовий приклад – Київ. У...

Самые популярные новости

[ad_1] Березень 2020 запам’ятається надовго. Це один із найгірших місяців в історії світової економіки. За кілька тижнів обрушилося буквально все: від авіаперевезень і глобального...

Новости криптовалюты

[ad_1] Профессор сравнительного правоведения в Колумбийском университете Катарина Пистор считает, что планы Facebook выпустить собственную криптовалюту – очередная заявка компании на мировое господство, которая...

Copyright © 2020 ZoxPress Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress. DMCA.com Protection Status