[ad_1]
Україна робить такий крок уперше в історії відносин із Білоруссю
Україна вперше в історії відкликає посла із Білорусі до Києва для консультацій. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ.
Як пояснив глава МЗС Дмитро Кулеба, видача Росії затриманих на території Білорусі терористів ПВК Вагнера, незважаючи на наявність усіх правових і моральних підстав передати їх Україні, підірвала довіру між країнами і завдала тяжкого удару двостороннім відносинам.
“Після цього Олександр Лукашенко неодноразово й абсолютно безпідставно звинувачував Україну в недружніх кроках проти Білорусі”, – сказав Кулеба.
За словами міністра, з офіційних повідомлень про можливе активне залучення Росії до врегулювання ситуації у Білорусі випливають якісно нові загрози як для особистої безпеки громадян, так і регіональної безпеки в цілому.
“Сукупність фактів і дій, а також розвиток подій у Білорусі, суспільство якої висловило вотум недовіри до офіційних результатів виборів президента Білорусі, кардинально змінює ситуацію в білорусько-українських відносинах”, – зазначив глава МЗС.
З огляду на це, Кулеба прийняв рішення викликати посла України в Білорусі Ігоря Кизима на консультації до Києва для оцінки перспектив білорусько-українських відносин у новій реальності.
“Ми вперше в історії вдаємося до такого кроку в стосунках із Білоруссю, і робимо це виключно через неприпустимі дії Мінська”, – підкреслив міністр.
Глава МЗС зазначив, що Україна буде жорстко захищати свої національні інтереси, але при цьому виклик посла на консультації жодним чином не вплине на нашу здатність забезпечувати права і законні інтереси українських громадян на території Білорусі.
Кулеба нагадав, що у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Білорусі, МЗС рекомендувало утриматися від поїздок до цієї країни. Тим, хто вже знаходиться в Білорусі, МЗС радить уникати масових заходів та місць скупчення громадян.
ДОВІДКА. Виклик посла на консультації до столиці – одна з форм дипломатичного реагування, що застосовується для демонстрації невдоволення політикою або недружніми діями іноземної держави, в якій цього посла акредитовано.
- 29 липня під Мінськом затримали 32 найманців із ПВК Вагнера.
- 6 серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що доручив запросити генпрокурорів України і РФ до Мінська з приводу затриманих вагнерівцев, а 9 серпня оголосив, що прокурори не приїхали, бо “їм наплювати на цих хлопців”.
- 12 серпня Україна звернулася із запитом до Білорусі про видачу бойовиків ПВК Вагнера.
- 13 серпня в ЗМІ з’явилася інформація, що візит генпрокурораа Ірини Венедіктової до Мінська щодо вагнерівців зірвала білоруська сторона.
- У Венедіктової повідомили, що офіційно її не запрошували до Мінська для обговорення питання про видачу бойовиків ПВК Вагнера.
- 14 серпня стало відомо, що 32 затриманих бойовика вже знаходяться в Росії.
- Заступник голови МЗС Євген Єнін написав пост у Facebook, в якому нагадав Білорусі про принцип взаємності в питаннях екстрадиції, і зазначив, що РБ посідає друге місце за кількістю запитів про правову допомогу й екстрадицію серед усіх міжнародних партнерів України. Пізніше він видалив цей запис.
- У РНБО заявили, що рішення Лукашенка щодо ПВК негативно позначиться на відносинах із Білоруссю.
- 16 серпня Офіс президента назвав провокацією заяви Лукашенка про “накази Литви, Латвії, Польщі та України” провести нові вибори в Білорусі.
Читайте також: Зеленський шкодує через рішення Лукашенка віддати терористів Путіну
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
[ad_2]
Source link
